/Rozwód z orzeczeniem o winie. Co trzeba wiedzieć?
adwokat_Podział_majatku_warszawa

Rozwód z orzeczeniem o winie. Co trzeba wiedzieć?

Rozwód z orzeczeniem winy jednego ze współmałżonków jest niezwykle trudny i wyniszczający dla obu stron. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na widoczną krzywdę strony poszkodowanej np. z powodu zdrady czy przemocy domowej. Istotnym elementem tego typu rozpraw jest podział małżeńskiego majątku. Co warto wiedzieć na temat rozwodu z orzeczeniem o winie?

Przedstawienie stosownych wniosków dowodowych

Gdy nie ma szans na rozwód za porozumieniem stron
Aby sąd uznał winę danej strony, niezbędne jest przedstawienie rzeczowych dowodów. Mogą być to np. udokumentowane rozmowy, zdjęcia czy nawet wyniki badań lekarskich. Możliwości jest wiele, jednak istotne jest, aby dowody skutecznie uniemożliwiały stronie przeciwnej realizowanie przyjętej linii obrony. Z tego powodu najlepiej podjąć współpracę z doświadczonym specjalistą od rozwodów, jakim jest adwokat. Podział majątku warszawa czy Kraków – w każdym regionie sąd wymaga silnych argumentów przemawiających za tym, że masa majątkowa należy się stronie poszkodowanej.

Rozdzielenie małżeńskiego majątku

Podział majątku to zdecydowanie najtrudniejszy element procesu rozwodowego. Każda ze stron chciałaby najczęściej zatrzymać dla siebie większość zgromadzonego mienia. W przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie majątek zostaje zazwyczaj przekazany osobie, która została wyraźnie pokrzywdzona. Aby sąd uznał winę współmałżonka, niezbędne może okazać się wsparcie fachowca, jakim jest adwokat. Podział majątku warszawa czy Gdańsk – w każdym mieście działa wielu doświadczonych w tej kwestii prawników.