/Przenośnik ślimakowy do trocin – jak to działa?
przenośnik ślimakowy do trocin

Przenośnik ślimakowy do trocin – jak to działa?

Przenośnik ślimakowy do trocin to urządzenie, które umożliwia transportowanie rozdrobnionych odpadów drzewnych bezpośrednio do silosa. Sprzęt tego typu umożliwia też precyzyjne dawkowanie paliwa do kotła wielopaliwowego. Wyróżnia się prostą budową, łatwym serwisem oraz możliwością modernizacji tak, aby dopasować przenośnik do magazynu paliwa.

Zasada działania jest prosta: przenośnik zbudowany jest z konstrukcji stalowej, wału śrubowego oraz motoreduktora. Napęd na wał przekazywany przez sprzęgło przeciążeniowe uruchamia zespół łożysk, a następnie całą linię przenoszącą materiał opałowy z silosa do pieca wielopaliwowego i na odwrót.

Magazyn paliwa, przenośniki do trocin i kotły wielopaliwowe – doskonałe połączenie

Dobry magazyn paliwa to tzw. silos, w którym można przechowywać naturalne paliwa opałowe. Jakie materiały można przenieść do silosa z użyciem sprzętu takiego, jak przenośnik ślimakowy do trocin? Przede wszystkim trociny, ale także zrębki lub inne odpady drzewne, które nadają się do późniejszego spalenia w kotłach wielopaliwowych.

Magazyn paliwa do gromadzenia rozdrobnionego materiału drzewnego na opał to doskonały sposób, aby wykorzystać wszelkie odpady drzewne, np. w pobliżu tartaku lub stolarni. W ten sposób można ograniczyć wydatki na ogrzewanie pomieszczeń i wody użytkowej do minimum. Wystarczy kupić magazyn paliwa, przenośnik ślimakowy do trocin, a także postawić kocioł wielopaliwowy.