/Prezentacyjny biznes – narzędzia do produkcji kół zębatych
frez ślimakowy

Prezentacyjny biznes – narzędzia do produkcji kół zębatych

Produkcja kół zębatych jest dość skomplikowana ze względu na precyzję, która jest wymagana dla tego prezentacyjnego biznesu. Nic więc dziwnego, że obecnie produkcja kół zębatych jest branżą samą w sobie, która opiera się na wielu procesach, zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Narzędzia do kół zębatych a biznes prezentacyjny – co warto znać?

W celu zapewnienia właściwej równowagi między kosztami, jakością i operacjami stosuje się również różne narzędzia do produkcji kół zębatych, jak frezarka do kół zębatych CNC (https://tradensa.pl/frezarki-obwiedniowe-cnc-pionowe-i-poziome), czy też noże Fellowsa – które to mają zapewnić stosowną wydajność i pożądane wyniki.

Do najpopularniejszych narzędzi do produkcji kół zębatych należą:

  • frez ślimakowy do kół zębatych,
  • noże Fellowsa,
  • przepychacze do rowków.

Spójrzmy na kilka tych typowych narzędzi i procesów stosowanych w produkcji kół zębatych nieco bliżej, aby narzędzia do kół zębatych z firmy VIS i od innych producentów stały się nieco bardziej zrozumiałe.

Czym jest frez ślimakowy do kół zębatych?

Frezy ślimakowe są specjalistycznymi narzędziami używanymi do produkcji kół zębatych, a dokładniej do ich obróbki związanej ze skrawaniem. Wykorzystuje się je w tak zwanej metodzie obwiedniowej. Dzięki frezom ślimakowym możliwa staje się wydajna obróbka zarysów wielorowkowych oraz uzębień ewolwentowych wielowypustowych.

Do czego służą noże Fellowsa?

Innym rodzajem narzędzi do produkcji kół zębatych dla biznesu prezentacyjnego są noże Fellowsa. W przypadku tych narzędzi można nacinać uzębienie zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Podobnie jak frez ślimakowy wykorzystuje się je w ramach metody obwiedniowej.

Przepychacze do rowków i ich zastosowanie

Warto również w kontekście narzędzi do kół zębatych wspomnieć na temat przepychaczy do rowków. Potrafią one skrawać wiele zębów w jednym momencie, co jest ich wyjątkową swoistością. Poza tym wyróżniają się na tle innych sprzętów szybkością obróbki.

Oczywiście wyżej wymieniliśmy jedynie kilka przykładów z długiej listy narzędzi do produkcji kół zębatych, które warto znać chcąc zająć się bliżej biznesem reprezentacyjnym w tym zakresie.