/Przyszłość radia w Polsce
digital radio

Przyszłość radia w Polsce

Najnowsze statystyki są wielce pocieszające. Okazuje się, że ponad 70% Polaków słucha radia. W czasach intensywnego wdrażania nowoczesnej technologii, mamy o wiele większy dostęp do tego rodzaju medium.

Radia słuchamy podczas codziennej aktywności – jadąc samochodem, uprawiając jogging, w pracy, podczas domowych porządków czy w czasie spotkania z przyjaciółmi. Najchętniej wybieramy audycje muzyczne, ale ciekawią nas też te tematyczne. Z radia poznajemy aktualne newsy, dowiadujemy się, jaka pogoda czeka nas kolejnego dnia, w jakiej części miasta są korki albo jakie atrakcje czekają na nas w sąsiedztwie.

Nie ma wątpliwości, że tak duża popularność odbiorników radiowych to efekt łatwego dostępu. Dzisiaj dzięki digital radio w najnowocześniejszej technologii, zasięg radiowy obejmuje praktycznie całą Polskę. Co więcej, audycje docierają do odbiorców w najlepszej jakości, bez najmniejszych zakłóceń czy też szumów. Digital radio pozwala na słuchanie nieskazitelnie czystych dźwięków, co ma ogromne znaczenie dla fanów muzyki.

Zmieniają się nieco możliwości odbioru radia. O ile jeszcze całkiem niedawno audycji słuchaliśmy jedynie na klasycznych odbiornikach stacjonarnych, ewentualnie tych wbudowanych w samochodzie, tak dzisiaj do wyboru mamy o wiele więcej opcji. Coraz częściej do słuchania radia wykorzystujemy nasze smartfony, tablety, komputery. Wystarczy dostęp do sieci, by moc cieszyć się radiem cyfrowym o najczystszych dźwiękach. Dzisiaj chcemy słuchać radia w dowolnym miejscu na ziemi, podczas realizacji różnorodnych aktywności. I digital radio jak najbardziej nam na to pozwala.

Według prognoz popularność radia zapewne nie zmaleje. Co więcej, przypuszcza się, że innowacje technologiczne będą pozwalać na jeszcze lepszy dostęp do tego rodzaju medium. Dzisiaj praktycznie w każdym zakątku naszego kraju można odbierać dowolne audycje. Polska nie wyróżnia się pod tym względem na tle pozostałych krajów unijnych. W tym zakresie widać rzeczywiście spory postęp.