/Kawalerki nadal modne
mieszkania lublin

Kawalerki nadal modne

Nie ma wątpliwości, że rynek mieszkaniowy nadal rozkwita. Jak potwierdzają deweloperzy, popyt na nieruchomości i to bez względu na rejon Polski nie ulega zmniejszeniu. Jakie mieszkania wybierają dzisiaj Polacy? Okazuje się, że nasze potrzeby nie bardzo się zmieniają.

Nadal ogromną popularnością cieszą się kawalerki, czyli mieszkania jednopokojowe. Ich popularność jest największa, jeśli weźmiemy pod uwagę lokalizację w centach miast. To nieruchomości o niewielkim metrażu, idealne  na tzw. star, dla singli, studentów, ewentualnie młodego małżeństwa. Kawalerki to najczęściej nieruchomości, których metraż nie przekracza 40 metrów kwadratowych. Warto jednak wspomnieć, że dzisiaj są to lokale w nowym wydaniu, jeśli chodzi o mieszkania. Lublin, Warszawa czy Poznań potwierdzają jednoznacznie, że najlepsze kawalerki zyskują teraz miano nowoczesnych apartamentów. Nierzadko przynależy do nich garaż, obszerne patio albo nawet ogródek, jeśli pod uwagę weźmiemy mieszkania parterowe.

Większe kawalerki mogą być z łatwością dzielone na strefę dzienną oraz sypialnię – wystarczy ścianka działowa. Dobrym pomysłem jest również aneks kuchenny w salonie. Dzięki temu powierzchnia zamknięta, w której dotąd mieściła się kuchnia, może zostać przeznaczona na dodatkowy pokój. Takie rozwiązania są przeważnie opcją dla nieruchomości w starszym budownictwie. Pamiętajmy jednak, że inwestycja w kawalerki zawsze się opłaca, te mieszkania nigdy nie stracą swojej wartości.