/Jakie usługi świadczy stacja kontroli pojazdów?
stacja kontroli pojazdów Warszawa

Jakie usługi świadczy stacja kontroli pojazdów?

Każdy właściciel pojazdu (niezależnie od jego specyfiki) powinien pamiętać o obowiązku przeprowadzenia regularnych badań okresowych, które sprawdzą jego stan, a następnie dopuszczą (lub nie) do dalszej jazdy.

Gdzie takie badanie wykonać? Oczywiście naszym celem powinna okazać się stacja kontroli pojazdów, w której pracują specjaliści dysponujący właściwymi systemami oraz urządzeniami. To za ich pomocą są w stanie sprawdzić, czy dany pojazd nadaje się do użytku, czy może konieczne jest wykonanie niezbędnych napraw. Co ważne, obowiązek regularnego (raz w roku) przeprowadzania badań okresowych zapisany jest w obowiązujących przepisach prawa. Za ich złamanie przewidziane zostały wysokie kary.

Jakie jednak dokładnie pojazdy można sprawdzić w stacji? Będą to przede wszystkim:

  • samochody osobowe (do 3,5 tony) – także z instalacją gazową,
  • taksówki,
  • motocykle,
  • pojazdy po wypadku,
  • ciągniki i traktory,

Warto podkreślić, że badania okresowe nie są jedynymi usługami, jakie wykonać może stacja kontroli pojazdów. Warszawa jest jednym z tych miast, w którym działają firmy oferujące masę usług dodatkowych. Wśród nich znajdują się między innymi oferta kompleksowego sprawdzenia pojazdu przed jego zakupem. Dzięki temu, potencjalny nabywca może sprawdzić, czy z autem nie dzieje się nic złego. Specjaliści wykonują między innymi badania komputerowe, analizę spalin, weryfikację stanu podwozia i wiele innych badań, które mają wykazać, w jakim dokładnie stanie znajduje się pojazd.