/Jakie powierzchnie przemysłowe wybrać?
posadzki epoksydowe

Jakie powierzchnie przemysłowe wybrać?

Podłoga w zakładach przemysłowych oraz miejscach użytku publicznego musi posiadać inne cechy niż ta, która na co dzień stosowana jest w domach. W niektórych przypadkach kwestie wizualne nie są mniej ważne od tych fizycznych, a zależy to przede wszystkim od rodzaju i wielkości eksploatacji. Jakie powierzchnie sprawdzą się w takich przypadkach najlepiej?

Galerie handlowe

W faktoriach oraz galeriach handlowych każdego dnia przechadza się tysiące osób. Z uwagi na charakter takiego miejsca, nie można zastosować dowolnego podłoża. Musi się ono charakteryzować dużą odpornością na wycieranie. Jeżeli na korytarzu galerii zamontowane zostałyby „domowe” panele, ich stan wizualny po 3 miesiącach byłby w opłakanym stanie. Trzeba mieć  także na uwadze fakt, że w takim miejscu nie możemy położyć pierwszej lepszej posadzki w dowolnym kolorze. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą posadzki epoksydowe, które są bardzo wytrzymałe oraz z łatwością można utrzymać je w czystości.

Motoryzacja

Właściciele firm w branżach motoryzacyjnych zazwyczaj decydują się na położenie posadzek z żywicy. Należy wybrać produkty, które są bezspoinowe, tak aby utrzymanie higieny w miejscu pracy nie przysparzało problemów. Nie tylko w fabrykach, ale również w zwykłych warsztatach podłoga powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne.  Ponadto w tego typu miejscach wskazane jest, aby podłoże było antypoślizgowe. Z uwagi na fakt, że w warsztacie używa się różnego rodzaju olejów i innych chemikaliów, powinna też być odporna na działanie takich specyfików.

Farmacja

W zakładach farmaceutycznych kluczowa jest sterylność pomieszczenia. Przedsiębiorstwa o tym charakterze powinny być wyposażone w posadzki, które są całkowicie niepyląca. Podłoże musi być też odporne nie tylko ze względu na utrzymanie stanu czystości oraz higieny, ale także ze względu na bezpieczeństwo w pracy.